05.07.2017

Базальтова вата в чому різниця між дешевою та дорогою?

Базальтова вата в чому різниця між дешевою та дорогою?

На даний момент в Україні в зв'язку з подорожчанням енергоносіїв, а відповідно вартості тепла і електроенергії, досить гостро стало питання енергоефективності будівель. У зв'язку з цим були підвищені вимоги до метою підвищення до енергоефективності нових будівель, а так же активно почали проводитися роботи з термомодернізації існуючих будівель. Головним елементом заходів з підвищення енергоефективності будівель є власне теплоізоляційний матеріал і перед споживачем гостро постало питання вибору теплоізоляційного матеріалу з усього різноманіття представлених на ринку матеріалів. І одними з основних питань, які ставить перед собою кожен, хто стикається з утепленням будівлі стають "Як ефективно утеплити будинок?" і "Що я отримаю за свої гроші купивши той чи інший утеплювач?". Ми постараємося відповісти на ці питання максимально розгорнуто.

Базальтова вата в чому різниця між дешевою та дорогою? - 1Перш за все для відповіді на дані питання варто розглянути процес виробництва. Основною сировиною для виробництва базальтових утеплювачів служить гірська порода - базальт або діабаз. Від якості сировини залежить довжина волокна, стабільність його властивостей, а відповідно фізико-механічні характеристики. Далеко не всі види базальту підходять для виробництва теплоізоляції. Наприклад для виробництва утеплювача ROCKWOOL в Європі використовується сировина з кар'єру в Іспанії, хоча деякі завод знаходяться поруч з базальтовими кар'єрами (наприклад чеський завод в місті Бохумін), при цьому сировину з цих кар'єрів не використовується для виробництва ізоляції так як воно не задовольняє високим стандартам якості . Крім того на сировину можна економити змінюючи базальт на шлак, який є відходом коксохімічних і металургійного виробництва, і відповідно вартість шлаку на багато нижче базальту. Така заміна значно впливає на якість вати, погіршуючи фізико-механічні характеристики.

Базальтова вата в чому різниця між дешевою та дорогою? - 2

Ще одним фактором, значно впливає на якість вати є температура до якої розплавляється сировину, з якого виробляються волокна вати. Для виробництва продукції ROCKWOOL сировину розплавляється до температури 1500-1600 ᴼС. Однак з метою економії багато місцеві виробники, представлені на ринку використовують лінії з електричним тиглем з температурою розплаву 1250 ᴼС. Температура розплаву впливає на товщину і довжину волокна, відповідно при зниженні температури, знижується якість продукту. При цьому місцеві виробники використовують універсальні лінії потужністю 50-60 тис. Тонн на рік без рекуперації тепла. І на цих лініях проводиться вся лінійка продуктів, так як часто на заводі коштує всього одна лінія. ROCKWOOL використовує потужні (100-120 тис. Тонн) лінії власного проектування з рекуперацією енергії, заточені під певні продукти, при цьому на заводах стоять по 5-8 таких ліній. Тому, якщо дрібні виробники спробують зробити утеплювач якості, аналогічного ROCKWOOL, вартість такого продукту перевищить вартість ROCKWOOL через характеристик лінії.

Одним з існуючих на ринку міфів, є міф про те, що ROCKWOOL нічим не відрізняється від продукції місцевих виробників, а різниця в ціні пояснюється вартістю логістики. Однак частка вартості логістики в ціні ROCKWOOL на даний момент на ринку України 4-5%, при цьому вартість доставки вати місцевих виробників не дорівнює нулю і становить 2-4% від ціни матеріалу. Крім цього на ринку представлені виробники з Росії, Білорусії, Польщі, ціна на продукцію яких приблизно дорівнює ціні на відповідні продукти місцевих виробників.

Таким чином ми з'ясували, що основними складовими ціни на базальтовий утеплювач є вартість сировини і вартість процесу виробництва, а економія на будь-який з цих складових веде до зниження теплотехнічних і фізико-механічних характеристик продукту. Відповідно при покупці такого утеплювача для досягнення необхідного опору теплопередачі конструкції потрібна велика товщина утеплювача, що призводить до того, що економія в загальній вартості будівництва сходить нанівець, а іноді і веде до додаткових витрат. Також часто неякісний утеплювач доводиться міняти через кілька років через втрату фізико-механічних властивостей, що веде до суттєвих витрат.

 

Читайте ще

Ми раді запропонувати Вам повний спектр теплоізоляційних матеріалів для будівництва
29
2019
січня
Базальтові плити ROCKTON
Базальтові плити ROCKTON використовуються для звуко- та теплоізоляції багатошарових стін, мансард, підлог або перекриттів з використанням балок. Це звукопоглинальні панелі, які виготовляються з кам'яної вати вищого класу з оптимальною щільністю 50 кг / м3.
09
2019
січня
Теплоізоляція K-FLEX ST: докладний опис від історії до монтажу
Продукція, що випускається італійською компанією теплоізоляція K-FLEX ST є зручним і надійне покриття. Воно дозволяє забезпечити повноцінний захист трубопроводів різного типу від втрат тепла. Виготовляється матеріал зі спіненого каучуку.
03
2019
січня
Vels вітає з Новим роком!
2018 рік був продуктивним і багатим на різні події. Команда компанії "Vels" працювала в повну силу і викладалася на 100%, щоб наші клієнти та партнери відчували себе комфортно і надійно. Ми максимально розширили спектр послуг, забезпечили вигідні умови для співпраці. Але на цьому "Vels" не зупиниться, в новому 2019 році, ми продовжимо розвиватися і вдосконалюватися, прагнути до нових вершин і досягнень.