29.01.2019

Базальтові плити ROCKTON

Базальтові плити ROCKTON

Базальтові плити ROCKTON використовуються для звуко- та теплоізоляції багатошарових стін, мансард, підлог або перекриттів з використанням балок. Це звукопоглинальні панелі, які виготовляються з кам'яної вати вищого класу з оптимальною щільністю 50 кг / м3. Крім того, базальтові плити ROCKTON відрізняються підвищеними звукопоглинальними характеристиками (за даними відповідних тестів), відсутністю усадки, хаотичним розташуванням волокон і, одночасно з цим, однаковою структурою панелі завдяки сучасній запатентованою технологією виробництва.

Ці панелі випускаються невеликих розмірів (трьох типів) для полегшення процесу монтажу, а шумопоглинаючі властивості дозволяють використовувати вату для поліпшення звукоізоляції будь-яких приміщень. Базальтові плити ROCKTON з кам'яної вати відносяться до негорючому класу будматеріалів, екологічно безпечні і вогнетривкі (максимально безпечні при пожежах та спалахи).

Базальтові плити ROCKTON упаковуються в пакети Rockpack, розроблені спеціально для перевезення і зберігання утеплювачів і інших будматеріалів з базальту. Оригінальні панелі фірми Rockwool від компанії Vels володіють усіма необхідними сертифікатами, що підтверджують якість (сертифікати пожежні, відповідності та санітарно-епідеміологічної служби).

Історія появи кам'яної вати Rockwool

Базальтовые плиты ROCKTON

Одного разу данці помітили цікаве явище - камені, які перебували під час виверження всередині кратера вулкана, плавилися, а вириваючись c магмою назовні застигали і ставали схожими на клуби вати. Данці вивчили цей процес, розробили технологію і почали виробництво матеріалів з "кам'яної вати". Нове сировину виявилося дивним, тому що єднало в собі низьку теплопровідність і надзвичайну міцність.

Rockwool почала завойовувати світ на початку 20 століття і до сих пір цей будматеріал не має аналогів, а виробництво налагоджено практично у всіх країнах. За десятиліття технологічний процес виробництва утеплювача не раз удосконалювався і зараз виробляються різні види будматеріалів для ізоляції.

Термоизоляционная вата в, тому числі базальтові плити ROCKTON, підтримує в приміщеннях комфортну температуру (взимку теплу, влітку прохолодну), позбавляє від конденсату (за рахунок унікальних влагоотталківающіх властивостей), підтримує сухість (за рахунок високої паропроникності), позбавляє будинок від можливих загорань (блоки плавляться), захищає від вогню (блоки не горять навіть при максимальних температурах), забезпечує звуконепроникність (гучна музика і шум не будуть дратувати нікого) і відноситься до екологічного, біологічно стійкого і абсол ютно чистому матеріалу.

Технічні характеристики плит з базальту

Базальтовые плиты ROCKTON

Будь-яка термоізоляція, як і будь-який будівельний матеріал, має ті якості, за якими професіонали порівнюють сировину і роблять певний вибір. Щоб краще орієнтуватися в термінології і позначеннях утеплювачів доцільно розглянути найбільш використовувані і важливі терміни:

Теплопровідність - здатність передавати тепло. У характеристиках будматеріалів (базальтові плити ROCKTON не виняток) вказується кількість тепла, яке пропускається за годину виробом товщиною метр і площею м2 при різниці температур по обидва боки 10 ° С). Виражається в Вт / м * С.
Термічний опір - здатність перешкоджати поширенню тепла.
Щільність - відношення маси сировини в сухому вигляді до обсягу, визначеного при навантаженні. Виражається в кг / м3 або кг / м2.
Вогнестійкість - здатність сировини витримувати максимальні температури без порушення базових властивостей. Сировина може бути одним з двох типів: негорючим і пальним. Даний ознака не менш важливий для утеплювача, ніж теплопровідність.
Вологість сорбционная - вологовміст при зазначених умовах за певний проміжок часу. Виражається в% і взаємопов'язана з теплопровідністю, показник якої збільшується при підвищенні вологості.
Вологопоглинання - здатність будматеріалів вбирати вологу і утримувати її. Залежить характеристика від смачиваемости і пористості сировини і готового виробу і виражається в процентному відношенні поглиненої маси вологи до маси виробу в сухому стані.
Паропроникність - здатність будматеріалів затримувати або пропускати пар при однаковому тиску по обидва боки вироби.
Базальтові плити ROCKTON володіють наступними характеристиками:

 • Теплопровідність 0,036 Вт / м * С, за рахунок чого тепловтрати будуть мінімальними;
 • Щільність 50 кг / м2, яка вважається оптимальною для теплоізоляції будь-яких поверхонь будівель (підлог, стін і навіть дахів). Такі будматеріали зберігають свою ідентичність, не дають усадки і зберігають заявлені особливості понад 50 років;
 • Вогнестійкість - негорючий клас горючості, за рахунок чого утеплювач захищає при виникненні пожежі і нечутливий до вогню (наприклад, при короткому замиканні проводки в стінах);
 • Сорбційна вологість менше 0,5%;
 • Вологопоглинання - при 90% вологості вбирається 0,004% вологи від обсягу всього вироби;
 • Паропроникність - аналогічна паропроникності повітря, тобто ідеальна для житлових приміщень.

Базальтові плити ROCKTON всіх типів однакові по ширині (600 мм) і довжиною (1000 мм), але розрізняються по товщині (50 мм, 100 мм і 150 мм) і вагою. Від товщини також залежить термічний опір (1,35 м2 * С / Вт, 2,75 м2 * С / Вт і 4,15 м2 * С / Вт відповідно) і область застосування.

Крім теплопровідних властивостей ізоляційний матеріал Роктон поглинає сторонні шуми і звуки, покращує акустичні якості будівлі та знижує шум від 43 дБ до 60 дБ.

При правильній експлуатації і монтажі базальтові плити ROCKTON прослужать більше п'ятдесяти років, а можуть і набагато довше. До особливих відмітним вигодам вати фірми Rockwool відносяться:

довговічність;

 • Пружна структура;
 • Стійкість до хімічної корозії;
 • Висока вогнетривкість;
 • Стійкість до біологічної корозії;
 • вологонепроникність;
 • Хороша паропроникність;
 • Високі термоізоляційні властивості.

Варіанти застосування утеплювачів з базальту

Базальтовые плиты ROCKTON

Базальтові плити ROCKTON підходять для офісів, ресторанів, житлових будинків, готелів і будь-яких інших будівель.

 • Звукоізоляція перегородок, коли звуко- і теплоізоляційний шар укладається між гіпсокартонними панелями;
 • Утеплення каркасних перегородок, які складаються в результаті з таких шарів (в порядку монтажу): гіпсокартонна плита, плівка для пароізоляції, базальтові плити ROCKTON, панель OSB, знову термоізоляційний шар, повітряний прошарок для вентилювання, зовнішнє облицювання;
 • Утеплення фасаду з цегельним облицюванням, який в підсумку складається з шарів (в порядку монтажу): штукатурка, несуча стіна, термоізоляція ROCKTON, повітряний прошарок, облицювальну цеглу;
 • Утеплення багатошарових стінок, в результаті чого розріз виглядає наступним чином (в порядку укладання): базальтові плити ROCKTON, внутрішня перегородка, вентиляційний простір, анкер, цегла або інший облицювальний матеріал;
 • Утеплення та шумоізоляція підлог на лагах, в результаті чого підлоги складаються з (в порядку укладання): перекриття, звукопоглощающей прокладки, дерев'яних брусів, ROCKTON, підлогового покриття;
 • Утеплення мансардних покрівель: в результаті дах складається з покрівлі, стельових балок, утеплювача та опоряджувальних основ;
 • Утеплення всередині будинків перегородок з різних матеріалів.

Монтаж утеплювача


Максимально комфортною для проживання вважається температура повітря в приміщенні в межах +22 градусів, відсутність протягів і відносна вологість до 45%. Таких умов можна досягти за рахунок теплоізоляції з базальту.

Спочатку слід визначитися з параметрами об'єкта, де буде проводитися монтаж (для похилої покрівлі купуються плитки щільністю вище 30-40 кг / м3, щоб термоізоляційні властивості не погіршувалися з часом; для міжкімнатних перегородок - 50 кг / м3, щоб вони служили ще й для шумоізоляції ; для зовнішніх стін - понад 80 кг / м3, щоб несучі цегляні або дерев'яні перегородки завжди містилися в плюсовій температурі).

Товщина утеплювача також має значення, тому що чим він товстіший, тим тепліше буде в приміщенні. Для покрівлі в будинку з житловою мансардою оптимальною буде товщина понад 150 мм і щільність 40 кг / м3, при цьому на покрівлю додатково встановлюється спеціальна плівка. Для зовнішніх стін оптимальна товщина плит 100 мм, причому такі утеплювачі кріпляться до стінок пластмасовими дюбелями, а не клеєм.

Базальтові плити ROCKTON до стіни кріплять одним з трьох способів, які можуть комбінуватися:

Дюбеля - найбільш поширений спосіб монтажу, при цьому спочатку можна укласти утеплювач на клей, а через кілька годин додатково пройтися дюбелями. Процес закріплення за допомогою дюбелів виглядає наступним чином:

 • вибираються парасольки необхідної довжини;
 • свердлити отвори для кріпильних елементів;
 • вставляються дюбеля;
 • забивається анкер (особливо обережними будьте з пластмасовими цвяхами).

Якщо фіксуються щільні утеплювачі, в них попередньо просверливаются додаткові отвори під капелюшки, щоб вони не заважали при фінішній обробці.
Клей - установка утеплювача на клейову масу (в чистому вигляді використовується виключно під фасади). Виділяють два склади для вати з базальту: клей-піна (фасується в балончики і не вимагає перед використанням підготовки) і сухі суміші (фасуються в пакети і мішки і перед використанням розбавляються водою). Для установки на клей:

 • виставляється нижня планка, яка послужить відправною точкою робіт;
 • суху суміш, попередньо розведену водою, наносять декількома частинами на плитки і рівномірно розподіляють. Клей-піну наносять по периметру утеплювача і кілька смуг посередині;
 • утеплювач кріпиться на стіні (фіксація проводиться шляхом притискання до площини і утримування до застигання клею), при цьому монтаж необхідно починати з нижнього кута;

Решетування - застосовується найчастіше під вентильовані фасади і для теплоізоляції всередині. Для обрешітки:

 • на поверхню накладається плівка, закріплюються будівельними скобами;
 • прикручується профіль (знизу);
 • кріпиться брус (краще прикручувати саморізами) поверх плівки. При цьому брус повинен бути однакової товщини з утеплювачем, крок - однакового розміру з шириною плити за мінусом 2-5 см;
 • від низу до верху починають укладати утеплює в обрешітку.

Утеплювач в латах повинен бути покладений туго, щоб холод не просочувався крізь щілини. Такий спосіб застосовується в основному в дерев'яних будинках і тягне за собою додаткові витрати по установці вітрозахисту.


Чому саме ROCKTON

https://ardexpert.ru/uploads/avatars/0/0/2/big-58b92e3c4bbb66.81864960.jpg

Всі утеплювачі від компанії Vels володіють високою якістю і виконують свої функції, але базальтові плити ROCKTON відрізняються ще й високими показниками звукоізоляції, завдяки яким в будинку завжди буде панувати акустичний комфорт. Проклавши стіни, підлогу або мансарду утеплювачами фірми Rockwool, можна спокійно шуміти в одній кімнаті і в той же час насолоджуватися тишею в інший. Тому Роктон ідеально підійде для квартир або будинків, де проживає багато людей.

Вата з базальту підходить також для обшивки стін і стелі всередині приміщень, і це при тому, що для таких будматеріалів висуваються підвищені вимоги до екологічності та безпеки. Можна без побоювання використовувати базальтові плити ROCKTON в будівлях, тому що вони вогнетривкі і екологічно чисті, що підтверджено великою кількістю тестів і відповідних сертифікатів.

Каменноватних теплоізоляційні плити відрізняються ідеальною геометричною формою, ідентичною для кожного виробу, завдяки чому вони добре прилягають під час укладання один до одного і до інших будівельних виробів, забезпечуючи відсутність протягів і повну герметичність і ізоляцію.

Термін служби Роктон, як зазначалося раніше, становить понад півсотні років. При цьому базальтові плити ROCKTON завжди зберігають свої характеристики в повному обсязі, не деформуються (завдяки жорсткості), не дають усадку, зберігають форму.

Читайте ще

Ми раді запропонувати Вам повний спектр теплоізоляційних матеріалів для будівництва
09
2019
січня
Теплоізоляція K-FLEX ST: докладний опис від історії до монтажу
Продукція, що випускається італійською компанією теплоізоляція K-FLEX ST є зручним і надійне покриття. Воно дозволяє забезпечити повноцінний захист трубопроводів різного типу від втрат тепла. Виготовляється матеріал зі спіненого каучуку.
03
2019
січня
Vels вітає з Новим роком!
2018 рік був продуктивним і багатим на різні події. Команда компанії "Vels" працювала в повну силу і викладалася на 100%, щоб наші клієнти та партнери відчували себе комфортно і надійно. Ми максимально розширили спектр послуг, забезпечили вигідні умови для співпраці. Але на цьому "Vels" не зупиниться, в новому 2019 році, ми продовжимо розвиватися і вдосконалюватися, прагнути до нових вершин і досягнень.
06
2018
грудня
Купити бітумну черепицю. Продукція «Акваізол»
Готуй сани влітку, а дах ... взимку? Не зовсім. У зимовий період здійснюється підбір матеріалу, а його монтаж виконується в теплу пору року. Для ремонту покрівлі рекомендуємо купити бітумну черепицю. Це м'яке покриття, що характеризується рядом переваг.