22.11.2018

Купити утеплювач: як вибрати підходящий варіант?

Купити утеплювач: як вибрати підходящий варіант?

На ринку будівельних і оздоблювальних матеріалів представлена ​​величезна кількість утеплювачів. Вони відрізняються не тільки маркою виробника, а й різними якісними і технічними характеристиками. Як зорієнтуватися серед такого розмаїття і зробити правильний вибір? Про це розповімо нижче.

Різноманітність характеристик. Які фактори враховувати?


Для визначення справжнього якості та ефективності утеплювального матеріалу необхідно враховувати кілька аспектів. Розглянемо кожен з них.

 1. Вага. Чим важче покриття, тим вище навантаження на стіни. Чи потрібна вона? Важлива здатність матеріалу утримувати тепло, а не його вага.
 2. Особливості монтажу. В ідеалі закріпити кожну окрему плиту повинен зуміти будь-яка людина, навіть які ніколи раніше не займався нічим подібним. Без сторонньої допомоги.
 3. Теплопровідність. Дана цифра завжди друкується на упаковці. Величина - пропорційна втратам тепла. Тобто, чим менше показник, тим якісніше і ефективніше продукція.
 4. Щільність. Висока щільність виключає механічні пошкодження покриття. Хоча в цьому випадку необхідно обов'язково враховувати, на будівлю якого саме типу буде кріпитися утеплювач. Для дерев'яних будівель, будинків з легким фундаментом рекомендується вибирати вироби з невисокою щільністю.
 5. Звукоізоляція. Переваги хорошого матеріалу полягає ще і в тому, що він здатний захистити від надокучливого вуличного шуму.
 6. Екологічні показники. Вони прописуються на упаковці з літерним індексом Т. Рівень екологічної безпеки становить від 1 до 4 балів. Чим нижче бал, тим екологічніше покриття. Наприклад, продукція з Т1 і Т2 не виділяє небезпечних речовин, пилу, а тому для її монтажу не потрібні індивідуальні засоби захисту.

7 видів матеріалів, що утеплюють покриттів, представлених на ринку будівельних матеріалів


Перш, ніж купити утеплювач, необхідно дізнатися, які ж матеріали пропонують виробники для утеплення будівель різного виду і призначення.

1. Базальтова вата. Виготовляється з природного матеріалу - мінералу базальту. Має велику кількість волокон, які забезпечують механічну міцність. Відрізняється екологічною чистотою, простотою монтажу. Покриття - негорючий. Підходить для обробки:

 • фасадів (у тому числі, вентильованих);
 • внутрішніх стін;
 • підлог;
 • покрівель;
 • перекриттів.

2. Скловата. Виготовляється з скловолокна. Міцне покриття, не горить. Рекомендована для утеплення скатних покрівель, підлог, труб та інших комунікацій, вентильованих фасадів.

3. Керамзит. Це пориста глина. Вона - легкоплавка. Являє собою універсальне покриття, яке рекомендовано для фактичних будь-яких робіт з утеплення будівель.

4. Пінопласт. Популярний в нашій країні матеріал, часто використовуваний при теплової ізоляції будівель. Він - синтетичний. Підходить для будь-яких видів робіт. Відмітна особливість - високі звукоізоляційні властивості. У цю ж категорію відноситься і пінополістирол.

5. Екструдований пінополістирол. Відмінність від звичайного - високі показники адгезії, пожежна безпека. Його рекомендується використовувати при обробці конструкцій, які постійно схильні до підвищеним механічним навантаженням.

6. Піноізол. Схожий з пінопластом практично за всіма показниками. Тільки ось монтаж передбачає використання рідкої форми покриття.

7. Пенополиуритан. Синтетичне виріб, відрізняється високими показниками термічної стійкості. У нього - сітчаста структура. В останні роки покриття стало одним з найбільш популярних в нашій країні.

Проміжний підсумок

Кращим серед всіх покриттів за своїми характеристиками є утеплювач з мінеральної вати. Він не горить, довговічний, здатний протистояти механічних пошкоджень. А ще - екологічно чистий.

Сучасна мінеральна вата виготовляється з гірських порід базальту. Сировина переплавляється при високій температурі. З отриманої маси витягуються волокна, які і формують вату.

Купити утеплювач для різних частин будівлі: поради щодо вибору
Кожній частині будівлі слід вибирати окремий вид покриття, з особливими характеристиками. Розглянемо, що потрібно підбирати для різних поверхонь. При виборі обов'язково потрібно вивчати технічні характеристики теплоізоляційних покриттів, що вказуються на упаковці.

Купить утеплитель: как выбрать подходящий вариант?

Фасад

Для вентильованих фасадів рекомендується підбирати матеріали з рівнем щільності від 45 до 100 кілограм на метр кубічний. Такі вироби монтуються при обробці фасаду підвісними системами. Також можливий додатковий варіант кріплення (для підвищення надійності) за допомогою спеціалізованих дюбелів.

Зверніть увагу! Особливість вати для вентильованих фасадів полягає в її здатності швидко відновлювати форму. Крім того, вона не осідає при тривалому використанні.

Якщо показники щільності перевищують 100 кілограм на метр кубічний, такі покриття додатково можна обробляти декоративними матеріалами. Серед таких різноманітні суміші.

Для кріплення ізоляції використовуються:

 • спеціальні склеювальні суміші;
 • дюбеля.
 • Кращий варіант монтажу - застосування обох видів кріплень, що гарантує високий рівень надійності і довговічність використовуваної теплоізоляції.

Стіни

Рекомендується підбирати покриття, які характеризуються простотою кріплення. Тому найкраще підійдуть вироби з щільністю від 30 до 45 кілограм на метр кубічний. Вата з такими параметрами застосовується всередині приміщення і передбачає подальшу обробку гіпсокартоном.

Монтаж виконується за допомогою профілів, які спочатку рекомендовані для роботи з покриттями даного типу.

Підлога

Утеплення підлоги з використанням мінеральної вати може здійснюватися двома методами.

Під ламінат. При такому варіанті щільність теплоізоляційного покриття може складати всього від 30 до 45 кілограм на метр кубічний. Даний метод має на увазі укладання вати в спеціально створені «стільники» - вони формуються при монтажі лаг, які вирівнюють підлогу і формують його висоту.
Другий варіант передбачає використання теплоізоляційних матеріалів, показник щільності яких коливається від 200 до 220 кг / м3. Попередньо потрібно буде прокласти шар гідроізоляції - або руберойд, або особливу клейонку. Після завершення формування попереднього шару покриття на нього монтується утеплювач (максимально щільно), а тільки потім проводиться заливання стяжки.
скатна покрівля

Мабуть, для скатної покрівлі купити утеплювач чи не найскладніше. Оскільки існує три види матеріалів для дахів скатних типу.

1. Рулонні. У них хороші показники м'якості. Довжина одного рулону - зазвичай до 8 метрів. Виготовляються з вати різного типу. Наприклад, мінеральної. Товщина покриття - від 7,5 до 10 сантиметрів.

2. Матеріали сипучий. Це можуть бути гранули полістрірола або сланцю. Вони поставляються в мішках - маса одного мішка не менше 100 кілограм.

3. Жорсткі, напівтверді. Це мінеральна вата або скловата. Товщина шару вати залежить від обраної «моделі» покриття.

Серед перерахованих варіантів найкращим є саме мінеральна вата, що виготовляється з гірських порід базальту. Вона характеризується:

 • високими показниками пожежної безпеки;
 • низьким рівнем теплопровідності;
 • відмінні екологічні показники.
 • Зверніть увагу! Ще одна перевага мінеральної вати полягає в тому, що в ній не заводяться комахи, миші, інші тварини.

Купить утеплитель: как выбрать подходящий вариант?

Мінвата НЕ намокає під дощем, що забезпечує високі показники щільності та її довговічність. Обов'язково потрібно враховувати і той факт, що даний матеріал теплоізоляції легкий (не чинитиме додаткового навантаження на дах), а ще він легко монтується.

Якщо говорити про рулонні види покриттів, які також прийнято виготовляти з мінеральної сировини, мають свої переваги. Вони такі ж легкі, просто укладаються, не виникає проблем з їх обробкою. До того ж, лягають на будь-яку поверхню, на відміну від все ще популярного пінополістиролу.

Який купити утеплювач: огляд різних матеріалів від відомого бренду
Серед представлених на профільному ринку компаній, що спеціалізуються на виробництві теплоізоляційних покриттів, особливо варто виділити бренд ROCKWOOL. Це данський виробник, який завоював довіру споживачів у всіх куточках світу.

Особливість вати і плит данського бренду полягає в тому, що волокна в ній розташовані під різними кутами і в різних напрямках. Це забезпечує підвищену механічну міцність. Навіть після сильного стиснення вата набуває свою первісну форму.

Коротенько пройдемося по основним видам ізолюючих утеплювачів, пропонованих данськими розробниками ROCKWOOL:

 • SUPERROCK - виготовлені з базальтової вати і з синтетичними сполучними матеріалами плити, щільність - 38 кілограм на метр кубічний;
 • ProRox WM 920 - ці вати поставляються в рулонах, для зручності транспортування упаковані в термоусадочну плівку;
 • ProRox WM 950 і WM 960 - мати з гірських порід базальту, додатково, для міцності, прошиті ниткою з нержавіючої сталі;
 • ТИХ МАТ - ці мати виготовляються з базальту, в них використовується синтетичні сполучні матеріали. Відмітна особливість - мати гідрофобізовані. Поставляються в рулонах;
 • WIRED MAT 80 і 105 - мати з гірських порід базальту, прошиті металевою ниткою, відрізняються щільністю і товщиною;
 • MONROCK MAX - 2-хслойную плити з базальту, високого рівня щільності (200 кілограм на метр кубічний - верхній шар, а у нижнього шару показник щільності 115 кг на м. Куб.).

Це далеко не повний перелік продукції данського бренду, що спеціалізується на виробництві теплоізоляційних покриттів різного типу. Вироби відмінно зарекомендували себе в різних кліматичних умовах і при будівництві, обробці будівель, споруджених з дерева, цегли, бетону та інших матеріалів.

Базальтова вата негорюча, зберігає свої властивості протягом багатьох років, формуючи в приміщенні приємний мікроклімат.

Де купити утеплювач


Якщо вам необхідні високоякісні теплоізоляційні вироби від відомого данського виробника ROCKWOOL, рекомендуємо звертатися в українську компанію «Вельс».

Ми є офіційним, сертифікованим представником бренду в Україні. Тобто, гарантуємо високу якість всіх товарів. При необхідності і за запитом клієнтів готові представити всю документацію, сертифікати відповідності.

Крім продукції ROCKWOOL, наша компанія офіційно поставляє в Україну вироби інших брендів:

 • K-FLEX - ізоляційні покриття, що виготовляються за новітніми технологіями з спіненого каучуку;
 • ICOPAL - ПВХ мембрани для покрівель різного типу;
 • Walraven - монтажні вироби, що забезпечують швидкий і довговічний кріплення теплоізоляційних матеріалів;
 • Foliarex - плівки і мембрани для ізоляції покрівель;
 • Акваізол - ізоляційні матеріали різного спектру використання.

Компанія «Вельс» працює на профільному ринку вже більше десяти років і за цей час заслужила довіри українських будівельників і власників будівель різного типу.

Складські приміщення розташовані в різних регіонах України, що дозволяє оптимізувати процес доставки. Консультанти допоможуть підібрати потрібне вам покриття, орієнтуючись на тип будови, кліматичні особливості та фінансові можливості. Також проведуть розрахунок необхідної кількості покриття для стін, фасадів, покрівель, перекриттів.

 

 

 

Читайте ще

Ми раді запропонувати Вам повний спектр теплоізоляційних матеріалів для будівництва
29
2019
січня
Базальтові плити ROCKTON
Базальтові плити ROCKTON використовуються для звуко- та теплоізоляції багатошарових стін, мансард, підлог або перекриттів з використанням балок. Це звукопоглинальні панелі, які виготовляються з кам'яної вати вищого класу з оптимальною щільністю 50 кг / м3.
09
2019
січня
Теплоізоляція K-FLEX ST: докладний опис від історії до монтажу
Продукція, що випускається італійською компанією теплоізоляція K-FLEX ST є зручним і надійне покриття. Воно дозволяє забезпечити повноцінний захист трубопроводів різного типу від втрат тепла. Виготовляється матеріал зі спіненого каучуку.
03
2019
січня
Vels вітає з Новим роком!
2018 рік був продуктивним і багатим на різні події. Команда компанії "Vels" працювала в повну силу і викладалася на 100%, щоб наші клієнти та партнери відчували себе комфортно і надійно. Ми максимально розширили спектр послуг, забезпечили вигідні умови для співпраці. Але на цьому "Vels" не зупиниться, в новому 2019 році, ми продовжимо розвиватися і вдосконалюватися, прагнути до нових вершин і досягнень.