05.07.2017

Кілька слів про питання шумоізоляції приміщень

Кілька слів про питання шумоізоляції приміщень

На жаль на даний момент в Україні склалася парадоксальна ситуація, при будівництві нових будівель або реконструкції існуючих вкрай мало уваги приділяється питанням звукоізоляції і акустичного комфорту. Дані проблеми починають вирішувати вже в ході експлуатації приміщення, що обертається значними витратами, які можна було б знизити, якщо продумати це питання на етапі проектування. При цьому проблеми акустичного комфорту часто вирішуються без детального опрацювання питання з використанням перших підвернулися під руку способів, що призводить до значної втрати простору і незадовільного результату.

При цьому існує думка, що будь-який утеплювач є шумоизолятором і велика частина рішень зводяться до принципу - "Поставимо гіпсокартон, який-небудь утеплювач і буде добре". Найчастіше такий підхід не дає задовільного результату, далі ми розберемо, чому.

Потрібно розуміти, що різні матеріали мають різну акустичну провідність і різне згасання звуку в матеріалі в залежності від частоти звуку. Тобто для того, щоб забезпечити якісну акустичну ізоляцію потрібно перш за все розуміти, що є джерелом шуму, і через які конструкційні матеріали та акустичні містки шум проникає в приміщення.

В цілому шуми, які знижують акустичний комфорт в приміщеннях можна умовно розділити на два види, виходячи з джерела: акустичні (ходьба по підлозі, удари м'яча в підлогу, удари по стіні, вібрація обладнання та побутових приладів) і ударні (музика, телевізор, гучна мова і т.д). Ударні шуми (низькочастотні), найчастіше, впливають на конструкцію в одній точці і далі передаються по самій конструкції, акустичні шуми (середньочастотні) впливають на всі конструкції навколо і передаються в приміщення через акустичні містки або конструкцію в цілому.

При проектуванні акустичної ізоляції приміщення перш за все слід визначити акустичні мости. Наприклад відмінними акустичними містками є вентшахти, транзитні повітроводи, що несуть залізобетонні і металеві колони. При розробці рішення по шумоізоляції приміщення часто виявляється достатнім встановити шумовий екран в вентканалле або ізолювати колони. Приклади внутрішньої шумоізоляції воздуховода і пристрої шумового екрану із застосуванням матеріалів ROCKWOOL Industrial Batts Black і Wentirock MAX F показані на зображенні нижче.

Кілька слів про питання шумоізоляції приміщень - 1

Часто в процесі експлатаціі металеві повітроводи простіше шумоизолировать із зовнішнього боку. Основним завданням в даному випадку є надання стінок воздуховода додаткової маси, щоб погасити коливання, а так само поглинання акустичних шумів. Для цього відмінно підходить матеріал двошаровий матеріал K-FONIC ST / GK і, як більш економічна альтернатива ROCKWOOL Alu Lamella Mat. Часто функцію акустичної ізоляції матеріалу поєднують з функцією вогнезахисту транзитних повітропроводів, для цього застосовується матеріал ROCKWOOL ProRox WM950.

Залізобетонні шахти і конструкції потрібно ізолювати із застосуванням методу маса-поглинач-маса, тобто між матеріалами, що мають високу щільність потрібно поставити волокнистий поглинач. При наявності шумів в 90-110 ДБ доцільно застосувати конструкцію типу маса-пружина-маса-поглинач-маса. Як маси доцільно застосувати ГКЛ, ГВЛ, магнезитову плиту. Для даної конструкції відмінно підходить в якості поглинача ROCKWOOL Rockton, а в якості "пружинящего" матеріалу K-FONIC GK.

Для захисту від ударних шумів часто найпростіше забезпечити ізоляцію конструкції, яка сприймає ударні коливання (стать, колона, на якій закріплено обладнання). Часто для цього застосовується конструкція типу "плаваюча стяжка" із застосуванням матеріалу ROCKWOOL STEPROCK HD, приклад якої показаний нижче.

Кілька слів про питання шумоізоляції приміщень - 2

Застосування такого методу ізоляції ударного шуму значно простіше і дешевше, ніж ізоляція стелі і стін в приміщенні нижче. Крім того при такому методі не втрачається площа в приміщенні нижче для ізоляції стін.

При ізоляції акустичних шумів застосовуються два підходи: ізоляція приміщення, де знаходиться джерело шуму і ізоляція приміщення, де потрібно забезпечити акустичний комфорт. Найчастіше другий підхід вимагає більш комплексного підходу і повної ізоляції приміщення.

Прикладом такого підходу є тришарові стіни із застосуванням матеріалу ROCKWOOL Rockton. Де реалізується раніше зазначений принцип маса-поглинач-маса. При цьому масою може виступати як ГКЛ, так і цегляна стіна.

Кілька слів про питання шумоізоляції приміщень - 3

Ізоляція стелі виконується за схожим принципом. Однак в разі застосування натяжної стелі доцільніше застосувати матеріал K-FONIC ST / GK, так як він містить в собі як масу, так і поглинач.

Читайте ще

Ми раді запропонувати Вам повний спектр теплоізоляційних матеріалів для будівництва
29
2019
січня
Базальтові плити ROCKTON
Базальтові плити ROCKTON використовуються для звуко- та теплоізоляції багатошарових стін, мансард, підлог або перекриттів з використанням балок. Це звукопоглинальні панелі, які виготовляються з кам'яної вати вищого класу з оптимальною щільністю 50 кг / м3.
09
2019
січня
Теплоізоляція K-FLEX ST: докладний опис від історії до монтажу
Продукція, що випускається італійською компанією теплоізоляція K-FLEX ST є зручним і надійне покриття. Воно дозволяє забезпечити повноцінний захист трубопроводів різного типу від втрат тепла. Виготовляється матеріал зі спіненого каучуку.
03
2019
січня
Vels вітає з Новим роком!
2018 рік був продуктивним і багатим на різні події. Команда компанії "Vels" працювала в повну силу і викладалася на 100%, щоб наші клієнти та партнери відчували себе комфортно і надійно. Ми максимально розширили спектр послуг, забезпечили вигідні умови для співпраці. Але на цьому "Vels" не зупиниться, в новому 2019 році, ми продовжимо розвиватися і вдосконалюватися, прагнути до нових вершин і досягнень.