13.09.2018

Теплоізоляція стін

Теплоізоляція стін

Зростання комунальних тарифів, бажання створити в житло комфортні умови для проживання, змушують власників будинків і квартир проводити роботи з утеплення будівлі. Теплоізоляція приміщення - відмінний спосіб зберегти тепло, уникнути появи вогкості і цвілі.

У цій статті ми розповімо, як провести утеплення з максимально можливою ефективністю, який варіант вибрати (внутрішній або зовнішній), які матеріали використовувати. Ознайомившись з нашою статтею, ви зрозумієте, як здійснити цей вид робіт самостійно або що враховувати при контролі діяльності найманих фахівців.

Є два основних види утеплення квартири, будинки:

 • зсередини;
 • зовні.

Кожен з варіантів має свої особливості, позитивні і негативні характеристики.

Зверніть увагу! Прийнято вважати, що єдино правильний метод - це нанесення утеплювального матеріалу строго зовні будівлі. Однак в деяких випадках можна робити це і зсередини. Головне, дотримуватися технології і тоді вдасться досягти необхідного результату.

Утеплення зсередини добре тим, що його легко зробити самостійно, при проведенні ремонту. Як пишуть користувача на форумах - при правильному проведенні внутрішніх робіт температура в приміщенні взимку зросла приблизно на 4 градуси. Ніяких проблем, труднощів, неприємностей (вологи, вогкості, цвілі) на стінах не було виявлено.

Опишемо коротко послідовність дій:

 • підготовка поверхонь, видалення облицювальних матеріалів, покриття ґрунтовкою і антигрибковими речовинами;
 • монтаж спеціального каркаса;
 • на каркас монтується обраний матеріал - утеплення квартири може виконуватися, як спеціальної ватою, так і блоками;
 • обов'язковий монтаж шару пароізоляції;
 • зверху кріпиться гіпсокартон, проводиться шпаклівка стиків, швів;
 • нанесення облицювального матеріалу.

Теплоизоляция стен

Порада! Обов'язково приділіть увагу використанню пароізоляції і гідроізоляції. Саме від цього залежить кінцева якість робіт.

Якщо виконується теплоізоляція стін зовні, то в такому випадку вдається забезпечити додаткову герметизацію швів (якщо мова йде про панельних будинках), збільшується термін служби стін. Природно, в будинку стає значно тепліше.

Такі роботи, якщо мова йде про те, щоб виконати утеплення стін багатоквартирного будинку, потрібно довіряти тільки профільним фахівцям. Їх ще прийнято називати «альпіністами». Тут також передбачена сувора послідовність робіт:

 • зачистка і обробка поверхні;
 • нанесення клею;
 • приклеювання матеріалу на стіну;
 • додаткова фіксація за допомогою дюбеля;
 • нанесення покриття та оздоблення, фарбування;
 • монтаж козирка над утеплювачем.

Ще один варіант, який заслуговує на увагу - це точкове утеплення. Суть його полягає в тому, що обробляються не всі поверхні будинку, а тільки окремі їх частини. Однак цей метод не зовсім правильний, оскільки має ряд недоліків:

 • руйнування стін на стиках «оброблених» і «необроблених» поверхонь;
 • конденсація вологи;
 • появі цвілі.

Теплоізоляція квартири - якою б вона не була - вимагає правильного використання матеріалів. Серед розмаїття утеплюють «виробів» виділяються:

 • пінополістирол;
 • пінополіуретан;
 • мінеральна вата;
 • пінопласт.

Тепер відзначимо більш детально позитивні і негативні моменти утеплення фасадів будинків. До плюсів, безумовно, відноситься:

 • приємний мікроклімат в приміщенні в будь-який час року;
 • відсутність вогкості і цвілі;
 • економія енергоресурсів.

Мінус, по суті, один - необхідність вкласти гроші в проведення робіт. Хоча ці витрати згодом з лишком компенсуються.

Матеріали, що використовуються при утепленні стін


Коли виконується теплоізоляція фасаду, можуть проявлятися і інші недоліки даної процедури, але вони вже стосуються не самої технології, а особливостей матеріалів, що використовуються при проведенні утеплення.

Наприклад, пінопласт дуже крихкий, легко ламається, псується, відрізняється підвищеною горючістю.

До речі! Виробники цього матеріалу намагаються «удосконалити» пінопласт - роблять його більш міцним, обробляють спеціальними просоченнями. Однак в цілому це не робить його ідеальним.

Тому потрібно якомога ретельніше підходить до вибору виробів для покриття фасадів і стін. Зокрема, їм повинні бути притаманні такі характеристики, як:

 • низький рівень провідності тепла;
 • низький рівень займистості;
 • хороша паропроникність;
 • здатність поглинати звуки і шуми.

Нижче представлені різні матеріали для теплоізоляції, які допоможуть вам вирішити проблему утеплення квартири в багатоповерховому будинку або приватній оселі. Всі представлені «вироби» розсортовані по групах, в залежності від того, коли їх найкраще використовувати.

Для вентильованих фасадів

 1. SUPERROCK - матеріал у вигляді плит, виготовляються з вати на основі базальту із застосуванням особливих синтетичних сполучних.
 2. WENTIROCK MAX - плити жорсткого типу, стійкі до негативного впливу вологи.
 3. ROCKTON - плити на основі базальту, характеризуються відмінними акустичними і теплоізоляційними властивостями.
 4. АКУСТИКА БАТТС - виготовляються з особливою кам'яної вати. Не тільки зберігати тепло в будинку, але і забезпечать захист від зовнішнього шуму. Відрізняються підвищеною пожежонебезпекою.
 5. ROCKWOOL ВЕНТІ БАТТС - плити жорсткі, з кам'яної вати з синтетичним матеріалом, відмінно відштовхують воду.
 6. ROCKWOOL ВЕНТІ БАТТС Д - легкі жорсткі плити на основі базальтової вати, стійкі до негативного впливу вологи.
 7. WENTIROCK MAX F - плити жорсткого типу, стійкі до негативного впливу вологи, створені на основі синтетичного зв'язуючого.
 8. PANELROCK - виготовляються з кам'яної вати.
 9. PANELROCK F - плити на основі базальтової вати.
 10. ROCKMIN PLUS - легкі плити на основі базальту, стійкі до негативного впливу вологи.

Теплоизоляция стен

Фасад з тонким штукатурним шаром

 1. FRONTROCK MAX E - хороший варіант для утеплення квартири, коли необхідно виконати оштукатурювання фасаду. Виготовляються на основі базальту.
 2. FASROCK LL - особливі ламельні плити, виготовляються на основі кам'яної вати.
 3. FRONTROCK S - жорсткі плити на основі базальту, відрізняються підвищеною стійкістю до деформації.


Фасад з облицюванням цеглою

 1. ROCKTON.

Каркасні стіни

 1. ROCKMIN - легкі плити на основі базальту.
 2. SUPERROCK.
 3. ROCKTON.
 4. ROCKMIN PLUS.

Металеві стіни каркасного типу

 1. SUPERROCK
 2. WENTIROCK MAX - хороший вибір, якщо необхідна теплоізоляція стін з металу, каркасного типу. Відрізняються жорсткістю, стійкістю до негативного впливу вологи.
 3. WENTIROCK MAX F - схожий за своїми характеристиками з матеріалом, представленим вище.

Металеві стіни з сендвіч-панелей поелементної збірки

 1. ROCKMIN.
 2. SUPERROCK.
 3. WENTIROCK MAX.
 4. PANELROCK.
 5. PANELROCK F.
 6. ROCKMIN PLUS

Фасад з товстим штукатурним шаром

 1. FRONTROCK MAX E.
 2. FASROCK LL.
 3. FRONTROCK S.

Чому мінеральна вата кращий варіант для утеплення будинку / квартири

Базальтова або кам'яна мінеральна вата, на основі якої виготовляються сучасні високоефективні матеріали, є на даний момент оптимальним варіантом для теплоізоляції квартири або приватного будинку.

До речі! Базальт є найбільш поширену кам'яну породу вулканічного походження. Тому його використання при виробництві утеплювачів цілком виправдано - це дешевий матеріал.

Щоб отримати вату, базальт попередньо подрібнюють на спеціальному обладнанні, а потім прожарюють при температурі понад 1000 градусів. В результаті такого нагрівання, порода розплавляється, тягнеться.

Тягнеться сировину обдувають сильним потоком повітря під високим тиском - саме так і виходить своєрідна вата, віддалено схожа на пухова ковдра. Далі його склеюються за допомогою додаткових синтетичних матеріалів. Одержаний утеплювач характеризується:

 • підвищеної щільністю;
 • малим вбиранням вологи;
 • високими утеплювальними характеристиками.
 • Додатково вата може оброблятися спеціальними просоченнями і розчинами, що дозволяють збільшити відштовхування вологи.

До речі! Пам'ятайте, чим нижче рівень теплопровідності матеріалу, тим вище показник його ізоляційних властивостей. І тим краще він буде здійснювати захист будівлі від несприятливих температур навколишнього повітря.

Ще один позитивний момент - така вата володіє всього однопроцентним показниками вбирання вологи на загальний обсяг власної ваги. Якщо ж зайва волога все-таки проникне в матеріал, то вона не буде в ньому накопичуватися, зберігатися, а відносно швидко випарується.

Вище ми описували особливості виробництва утеплювачів такого типу. Завдяки тому, що він прогрівається до температури понад 1000 градусів за шкалою Цельсія, вата є негорючим матеріалом.

Для утеплення звичайних стін середньостатистичного будинку підходять матеріали, щільність яких коливається від 25 до 50 кілограм на метр кубічних. Хоча в окремих ситуаціях рівень щільності може бути і значно вище - наприклад, досягати показника в 200 кілограм на метр кубічний.

Зверніть увагу! Позитивною характеристикою є і те, що вата на основі базальтових порід добре підходить для підсилення конструкцій і захисту будівель, що піддаються сильним шумовим навантаженням. Тобто, утеплюючи будинок, ви не тільки заощадите енергоресурси, але й забезпечите звукоізоляцію свого житла.

Допомога у виборі матеріалів


Якщо вам необхідна теплоізоляція квартири, але ви не знаєте, який саме матеріал з представлених на нашому сайті і описаних в даній статті, вибрати, звертайтеся до консультантів. Вони дадуть відповідь на всі ваші питання і порадять найкращий варіант утеплення вашого житла, враховуючи різні фактори:

 • тип житла;
 • особливості його конструкції;
 • особливості кліматичних умов у вашому регіоні.

Великий досвід роботи, глибокі профільні знання дозволяють менеджерам нашої компанії давати корисні поради. Також вони допоможуть оформити замовлення і забезпечити оперативне формування партії товару для відправки покупцям.

Зв'язатися з менеджерами-консультантами можна трьома способами - зателефонувати, написати в чат або залишити заявку з питанням на зворотний дзвінок.

Читайте ще

Ми раді запропонувати Вам повний спектр теплоізоляційних матеріалів для будівництва
29
2019
січня
Базальтові плити ROCKTON
Базальтові плити ROCKTON використовуються для звуко- та теплоізоляції багатошарових стін, мансард, підлог або перекриттів з використанням балок. Це звукопоглинальні панелі, які виготовляються з кам'яної вати вищого класу з оптимальною щільністю 50 кг / м3.
09
2019
січня
Теплоізоляція K-FLEX ST: докладний опис від історії до монтажу
Продукція, що випускається італійською компанією теплоізоляція K-FLEX ST є зручним і надійне покриття. Воно дозволяє забезпечити повноцінний захист трубопроводів різного типу від втрат тепла. Виготовляється матеріал зі спіненого каучуку.
03
2019
січня
Vels вітає з Новим роком!
2018 рік був продуктивним і багатим на різні події. Команда компанії "Vels" працювала в повну силу і викладалася на 100%, щоб наші клієнти та партнери відчували себе комфортно і надійно. Ми максимально розширили спектр послуг, забезпечили вигідні умови для співпраці. Але на цьому "Vels" не зупиниться, в новому 2019 році, ми продовжимо розвиватися і вдосконалюватися, прагнути до нових вершин і досягнень.