10.09.2018

Звукоізоляція квартири або будинку

Звукоізоляція квартири або будинку

Свій будинок - своя фортеця. Законне бажання кожної людини - створити в цій «фортеці» ідеальну атмосферу для комфортного відпочинку. Однак досягти такого вдається не завжди - шум, що проникає з вулиці або від занадто активних і докучливих сусідів, не дозволяє сповна розслабитися.

Допомогти в цій ситуації може звукоізоляція в квартирі або будинку. Особливо актуальна вона в першому випадку, тобто, коли мова заходить про квартири. Сусіди оточують буквально з усіх боків - хтось голосно слухає музику, хтось вирішив включити пральну машину опівночі, хтось просто занадто нервовий і постійно скандалить, а є і ті, хто допізна дивиться політичні шоу, вмикаючи телевізор на повну гучність .

Звукоізоляція квартири може знадобитися і для того, щоб вільно почувати себе у власному житлі - після її проведення ви самі зможете слухати музику в будь-який час доби і танцювати чечітку.

Сама шумоізоляція працює за двома принципами:

 • Ізоляція звуків, що проникають в ваш будинок ззовні - вони відбиваються від спеціальних матеріалів, не потрапляючи всередину житла.
 • Поглинання звуків - йдеться про поглинання звуків, що видаються вами: ви можете співати, танцювати і кричати у своїй квартирі, не турбуючись, що сусіди будуть скаржитися в поліцію.

Існує кілька різновидів шуму. Повітряний - мова йде про звуках, що передаються через повітря. Наприклад, це сміх, гучні голоси і т.п .. Він проникає через:

 • двері;
 • вікна;
 • будь-які щілини і тріщини.

Наступна вид - ударний. Про нього чув практично кожен житель багатоповерхового будинку. Це неприємне і нав'язливе, одноманітне звучання:

 • дрилі;
 • перфоратора;
 • пральної машини, віджимати білизну і т.п.

Звукоизоляция квартиры или дома

Третій вид шуму, що проникає в житло, це структурний. Він чимось схожий за своєю дією зі структурним. Такий тип звуків проникає через стіни.

Звукоізоляція будинку, квартири в першу чергу передбачає «обробку» стін і перекриття. Адже основна проблема полягає в тому, що при будівництві багатоквартирних будинків раніше використовувалися далеко не найякісніші будматеріали. Тому немає нічого дивного в тому, що всі ми страждає від неприємних звуків - наприклад, на третьому поверсі чутно, як працює пральна машина на сьомому поверсі. Та й «торохтіння» сміттєвих баків рано вранці, роздається з двору, також заважає хорошому сну.

Існують різні варіанти захисту від галасу, гвалту і тріскотні. Для цього потрібно не просто купити звукоізоляцію, а правильно вибрати її, враховуючи, яку саме частину свого житла ви будете покривати.

Наприклад, навіть банальний шерех, який заважає спати вночі, здатний проникати в кімнату через ... електричні розетки, встановлені на стіну, що розділяє квартири. У цій ситуації необхідно виконати демонтаж розетки і прокласти в отвір спеціальної вати або картону. Після цього проводиться обробка обраного матеріалу гіпсом, цементом.

Зверніть увагу! У даній ситуації важливо зробити все таким чином, щоб залишилося достатньо місця для установки коробки і розетки.

До речі, монтажну піну в даному випадку використовуватися не рекомендується. Особливо, якщо її не покрити штукатурним розчином. Оскільки піна не здатна захистити навіть від шереху без такого додаткового покриття. Ну, і не потрібно забувати про її підвищеної горючості, що вельми небезпечно, враховуючи проходять поруч дроти.

Порада! Обов'язково необхідно зробити подібні дії і з монтажними коробками, в яких укладається розводка проводів.

Тепер перейдемо до того, що звукоізоляція квартири передбачає роботу зі стояками - не тільки водопроводу, а й опалювальної системи. Адже через них також проходить різне «торохтіння». Обумовлено це тим, що будівельники досить часто «забувають» провести нормальну герметизацію перекриттів. Як результат - через деякий час з'являються мікроотвори в місцях прилягання труб до плит, а через них і потрапляє в житло стороннє звучання.

Щоб позбутися від нав'язливого і неприємного шуму, обов'язково потрібно провести повноцінну герметизацію щілин. Спочатку проводиться зачистка отвору поряд з трубами, а після цього здійснюються відповідні роботи:

 • використовувати матеріали для обмотки труб;
 • закрити діру в перекритті розчином;
 • залишки розчину акуратно зняти;
 • використовувати герметик для остаточного забивання поверхні.

Наступний етап - обробка стиків між перекриттями і підлогою. Саме там найчастіше з'являються тріщини - основна причина полягає в тому, що іноді будівельниками при зведенні будинку або ремонті квартири проводяться неякісні роботи при оформленні стяжок. Для позбавлення від настирливого гамору і стуку вам доведеться:

 • прибрати плінтус;
 • створити додатковий шов - від 3 до 5 сантиметрів;
 • глибина шва повинна досягати глибини стяжки;
 • в створену виїмку залити цементний розчин;
 • коли розчин застигне, він покривається зверху герметизирующим засобом.

До речі! Якщо провести демонтаж підлогового покриття не виходить (наприклад, у вас укладений паркет), в такому випадку доведеться використовувати тільки силікон - їм покривається шар між підлогою і стіною.

І не забудьте після закінчення своєї діяльності встановити на місце плінтуси.

Наступний варіант для зниження рівня шуму передбачає закладення стиків, наявних між стінами, стінами та стелею. Це вкрай необхідно зробити всім, хто проживає в панельних будинках. Особливо, старої споруди. У них відносно часто з'являються деформаційні шви.

Зверніть увагу! На жаль, в даному випадку доведеться виконати демонтаж обробки стін - шпалери. Тобто, робиться все тільки при проведенні повноцінного ремонту.

Робиться все наступним чином:

виявлені порожнечі закладаються розчином з цементу, також добре підходить гіпс;
далі - після висихання суміші - місце закладення покривається герметичним препаратом на основі акрилової;
Обов'язково зніміть залишки герметика, коли він висохне - виконуйте фінішну обробку.
Основне джерело неприємною тріскотні, стукотні і гуркоту - вікна. Якщо прибрати старі дерев'яні вікна та встановити нові, то можете бути впевнені в своєму спокійному відпочинку. Це кращий варіант, хоча деякі вважають за краще модернізувати старі рами:

 • встановити більш товсті скла;
 • промазати місце стику скла і рамою силіконовим герметичним покриттям;
 • обов'язково використовувати гумовий ущільнювач;
 • можливо, потрібно буде трохи підстругати раму, якщо вона під впливом часу перестала щільно закриватися.

Порада! При установці нових вікон враховуйте, що двокамерні склопакети не будуть забезпечуватись кращої ізоляції в порівнянні з однокамерними пакетами, якщо використовуються моделі з аналогічною шириною і однаковою загальною товщиною стекол.

І останнє, що потрібно пам'ятати, коли здійснюється звукоізоляція будинку - це поліпшення стану вхідних дверей.

Матеріали, що використовуються при звукоізоляції приміщень


У цьому розділі розглянемо, які саме матеріали для звукоізоляції слід використовувати, якщо ви тільки побудували свій приватний будинок і проводите його обробку або здійснюється капітальний ремонт квартири.

Звукоизоляция квартиры или дома

Звукоізоляція перегородок

ROCKTON - плити з базальту, що дозволяють не тільки забезпечити акустичну, але і тепловий захист. Вони відмінно підходять для «обробки» практично будь-яких поверхонь. У цього «засоби» чудові властивості поглинання звуку.
АКУСТИКА БАТТС - виготовляються з кам'яної вати. Чудовий варіант для захисту від гамору ззовні. Відрізняються високою пожежною безпекою. Дуже добре підходять для споруд усіх типів. Не тільки житлових, але і громадських.
ROCKSLAB ACUSTIC - при їх виготовленні використовується кам'яна вата. Являють собою плити - відрізняються простотою монтажу.


Звукоізоляція перекриттів

ROCKMIN - плити, що виготовляються з вати на основі базальту. Відрізняються легкістю, а тому ідеально підходять для «захисту» від гамору, що виходить зверху.
STEPROCK HD - гідрофобізовані плити, допомагають не тільки запобігти проникненню в ваше житло неприємних навіть найменших шерехів, а й дозволяють зберегти тепло. Тому, якщо вам потрібна звукоізоляція в квартирі або будинку, вони підійдуть для подібних цілей.
АКУСТИКА БАТТС.
ФЛОР БАТТС І / ФЛОР БАТТС - два види плит, дуже схожих між собою, але незначно відрізняються технічними характеристиками.
STROPROCK - ще один варіант плит з кам'яної вати.
STEPROCK ND - матеріал схожий з тим, що згадується вище, але з деякими технічними відмінностями.
ROCKMIN PLUS - матеріал легкий, з базальту.
Додаткова шумоізоляція існуючих конструкцій

Якщо вам потрібно допоміжна звукоізоляція квартири або будинку, розгляньте варіант використання таких «виробів», як:

 • ROCKTON;
 • АКУСТИКА БАТТС.

Допомога у виборі матеріалів


Потрібно терміново купити звукоізоляцію з сучасних, високоякісних матеріалів, здатну забезпечити вам високий рівень захисту від дратівливого шуму? В такому випадку вам знадобитися допомога нашої компанії.

Менеджери допоможуть розібратися в розмаїтті представлених матеріалів, розкажуть, який саме і в яких ситуаціях використовувати. Великий досвід роботи в цій сфері дозволяють консультантам давати реальні практичні рекомендації, що допомагають у вирішення проблеми боротьби з дратівливими звуками, проникаючими в ваш будинок, як з вулиці, так і від сусідів.

Виникли питання? Не соромтеся задавати їх менеджерам - вони нададуть всю детальну інформацію

Читайте ще

Ми раді запропонувати Вам повний спектр теплоізоляційних матеріалів для будівництва
29
2019
січня
Базальтові плити ROCKTON
Базальтові плити ROCKTON використовуються для звуко- та теплоізоляції багатошарових стін, мансард, підлог або перекриттів з використанням балок. Це звукопоглинальні панелі, які виготовляються з кам'яної вати вищого класу з оптимальною щільністю 50 кг / м3.
09
2019
січня
Теплоізоляція K-FLEX ST: докладний опис від історії до монтажу
Продукція, що випускається італійською компанією теплоізоляція K-FLEX ST є зручним і надійне покриття. Воно дозволяє забезпечити повноцінний захист трубопроводів різного типу від втрат тепла. Виготовляється матеріал зі спіненого каучуку.
03
2019
січня
Vels вітає з Новим роком!
2018 рік був продуктивним і багатим на різні події. Команда компанії "Vels" працювала в повну силу і викладалася на 100%, щоб наші клієнти та партнери відчували себе комфортно і надійно. Ми максимально розширили спектр послуг, забезпечили вигідні умови для співпраці. Але на цьому "Vels" не зупиниться, в новому 2019 році, ми продовжимо розвиватися і вдосконалюватися, прагнути до нових вершин і досягнень.