На даний момент в Україні стабільно набирає популярність влаштування плоских покрівель із застосуванням ПВХ-мембрани. Це обумовлено декількома об'єктивними факторами:
- Простота монтажу ПВХ-мембран. Монтаж здійснюється в один шар. У переважній більшості випадків ПВХ мембрани монтуються за допомогою спайки гарячим повітрям із застосуванням спеціалізованого обладнання.
- Швидкість монтажу. Професійна бригада монтажників може змонтувати за день до 600 м2 покрівлі.
- Різноманітність видів кріплення. ПВХ-мембрану можна монтувати з використанням механічного кріплення (пустотний дюбель, сталева шайба), клейового кріплення до основи за допомогою полімерного клею, прігруженія покрівельного покриття баластом.
- Всесезонність монтажу. Монтаж ПВХ-мембрани можна здійснювати як в літній так і зимовий час. При цьому якісне обладнання та мембрана дозволяють вести монтаж при температурі нижче 0 ᴼС.
- Низька маса матеріалу. Це особливо важливо при реконструкції покрівлі, де є обмеження на масу покрівельного пирога, наприклад покрівлі з ПКЖ-плити.
- Високим терміном служби. Термін служби ПВХ-мембран становить до 50 років.
- Високої ремонтопридатністю. На світло-сірої ПВХ-мембрані легко виявити дірки і порізи і, відповідно, легко їх запаяти за допомогою накладки з ПВХ.
- Естетичний зовнішній вигляд. Світло-сіра покрівля з ПВХ красиво виглядає як на вигляді зверху, так і при погляді з рівня покрівлі.
- Невисока вартість. Покрівля з ПВХ з урахуванням вартості монтажу і витратних матеріалів значно виграє в порівнянні з традиційними якісними бітумними матеріалами. При цьому термін гарантії на покрівлю з ПВХ-мембрани суттєво вище.
Якісна ПВХ-мембрана в поєднанні з якісною теплоізоляцією здатна надовго забезпечити безпроблемну службу плоскої покрівлі.
Технологія застосування ПВХ-мембран прийшла в нашу країну з Європи і США, де дана технологія влаштування плоских покрівель застосовується більше 50 років. Відповідно при виборі гідроізоляції покрівлі варто перш за все звертати увагу на виробників з Європи. Однак на нашому ринку так само представлені ПВХ-мембрани з Росії, Китаю та Ізраїлю, дані виробнику мають значно менший досвід застосування ПВХ мембран, а також часто економлять на дорогих хімічних компонентах, таких як пластифікатори і антипірени, знижуючи їх вміст у продукті або замінюючи їх на більш дешеві функціональні добавки, що часто призводить до зниження терміну служби і експлуатаційних характеристик.