22.11.2018

Вибір похилоутворюючого шару при проектуванні плоских покрівель

Вибір похилоутворюючого шару при проектуванні плоских покрівель

На даний момент в Україні при проектуванні будинків, що мають велику площу покрівлі, застосування плоских покрівель стало «де факто» стандартом. Крім цього, набирає популярність тенденція застосування плоских покрівель в приватному котеджному будівництві.

Для початку розглянемо найпростіший варіант - малоуклонних покрівлю, скидання води з якої реалізований за допомогою жолоби відкритою водостічної системи.

Найпростіший приклади схеми подібних покрівель

Вибір похилоутворюючого шару при проектуванні плоских покрівель - 1

Найчастіше ухил подібних покрівель задається за допомогою несучого каркаса будівлі (особливо в разі застосування металевого каркаса), проте іноді, особливо в котеджному будівництві, виникає потреба зробити покрівлю з використанням такої схеми, при наявності плоского залізобетонного підстави.

В такому випадку виникає питання, яким чином сформувати даний ухил?

Найпростіший і очевидний варіант вирішення даної проблеми - разуклонку за допомогою цементно-піщаної стяжки. Даний варіант простий в реалізації, однак виникає ряд проблем:

  • Дане рішення додатково навантажує несучу конструкцію
  • Дане рішення фактично не забезпечує додаткової теплоізоляції покрівлі
  • Роботи по формуванню ухилів неможливо виробляти при низьких температурах

Відповідно дане рішення може мати сенс тільки в разі невеликої площі покрівлі, коли застосування більш технологічних рішень не обгрунтовано економічно.

Виходячи з вищесказаного виникає варіант із застосуванням в якості разуклонкой легкого бетону, наприклад пінополістирол-бетону, однак дане рішення так само має свої недоліки:

  • Відсутність можливості застосування механічного кріплення утеплювача та гідроізоляції
  • Низькі теплоізоляційні властивості легких бетонів
  • Роботи по формуванню ухилів неможливо виробляти при низьких температурах

Найбільш логічним варіантом для формування похилоутворюючого шару є застосування похилоутворюючого шару з тієї ж теплоізоляції, яка застосована на покрівлі. Компанія ROCKWOOL пропонує застосовувати в даному випадку систему ROCKFALL SP. Дана система являє собою плити з базальтової вати ROCKWOOL сформовані у вигляді трапецевідних плит. Збирається дана система за принципом конструктора і забезпечує додаткову теплоізоляцію покрівлі. Збірка системи здійснюється після монтажу основного теплоізоляційного шару і не вимагає додаткових підрізувань основного теплоізоляційного шару.

Вибір похилоутворюючого шару при проектуванні плоских покрівель - 2

Приклад монтажу системи ROCKFALL SP

Розглянемо варіант покрівлі з внутрішнім водостоком. Дана схема покрівлі застосовується на абсолютній більшості плоских покрівель, так як за даною схемою можна виконувати покрівлі будь-якої площі без значного збільшення підпокрівельного простору.

Найпростіший приклад подібної покрівлі.

Вибір похилоутворюючого шару при проектуванні плоских покрівель - 3

Найчастіше основний ухил подібної покрівлі заданий несучими конструкціями. Однак якщо підстава плоске, рішення по формуванню основного похилоутворюючого варто розглядати так само, як і в схемі, вказаній вище.

Формування контр-уклону потрібно навіть в разі наявності основних ухилів, заданих конструктивно. Контр-уклону найчастіше формуються або за допомогою цементно-піщаної суміші, або за допомогою збірних конструкцій, або за допомогою теплоізоляції, вживаної на покрівлі.

За допомогою цементно-піщаної суміші можна формувати контр-уклону тільки в разі залізобетонної основи, або при наявності підстави зі збірних залізобетонних плит.

Дане рішення має ті ж недоліки, що і формування основного ухилу за допомогою цементно-піщаної стяжки.

Збірні контр-уклону являють собою конструкцію з несучими елементами з дерева і металу з покриттям з деревинно-стружкової плити, дерева або профлиста з низькою хвилею.

Збірка даних конструкцій досить трудомістка, крім того, термін служби дерева або деревно-стружкової плити значно нижче, ніж термін служби покрівлі, поетому вигода від застосування подібних конструкцій вкрай сумнівна.

Компанія ROCKWOOL пропонує застосовувати в даному випадку систему ROCKFALL KSP. Дана система являє собою систему з клиновидних і трапецевідних плит з з базальтової вати ROCKWOOL. Дана система збирається поверх основного теплоізоляційного шару і системи ROCKFALL SP. Дана система проста в збірці і забезпечує додаткову теплоізоляцію покрівлі.

Вибір похилоутворюючого шару при проектуванні плоских покрівель - 4

Схема складання системи ROCKFALL KSP

Читайте ще

Ми раді запропонувати Вам повний спектр теплоізоляційних матеріалів для будівництва
29
2019
січня
Базальтові плити ROCKTON
Базальтові плити ROCKTON використовуються для звуко- та теплоізоляції багатошарових стін, мансард, підлог або перекриттів з використанням балок. Це звукопоглинальні панелі, які виготовляються з кам'яної вати вищого класу з оптимальною щільністю 50 кг / м3.
09
2019
січня
Теплоізоляція K-FLEX ST: докладний опис від історії до монтажу
Продукція, що випускається італійською компанією теплоізоляція K-FLEX ST є зручним і надійне покриття. Воно дозволяє забезпечити повноцінний захист трубопроводів різного типу від втрат тепла. Виготовляється матеріал зі спіненого каучуку.
03
2019
січня
Vels вітає з Новим роком!
2018 рік був продуктивним і багатим на різні події. Команда компанії "Vels" працювала в повну силу і викладалася на 100%, щоб наші клієнти та партнери відчували себе комфортно і надійно. Ми максимально розширили спектр послуг, забезпечили вигідні умови для співпраці. Але на цьому "Vels" не зупиниться, в новому 2019 році, ми продовжимо розвиватися і вдосконалюватися, прагнути до нових вершин і досягнень.